Jdi na obsah Jdi na menu
 


Labský voříšek 2008

9. 5. 2009

 Když jsme přijeli na místo (do Dvora Kr.), tak jsme tam byli skoro první, přijeli jsme tam cca o půl 9. Chvilku po nás přejel i Bertík se svojí paničkou. V 9 začínala přejímka. Psů moc nepřijelo, bylo jich míň než v Chlumci. Soutěžilo se v kategoriích Štěně, Pes malé plemeno, Pes velké plemeno, Fena malé plemeno a Fena velké plemeno. Pak následoval Junior handling do 8 let a do 15 let a Elegán fotissimo. Samozřejmě, že po každé kategorii se vyhlašovali vítězové. Nakonec se pořádali takové soutěže: 1. Trojboj - Chytání piškotů, Přivolání přes piškoty a Převoz psa v kolečku. A na konec byla další soutěž Opičí dráha - agility.

My jsme se účastili všeho, kromě Junior handlingu a psích kategorií. Ve fenách malé plemeno jsme byli na 4. (bramborovém) místě. V Elegánovi jsme vypadli hned na začátku. V trojboji jsme byli 10. z 11. Za chytání piškotů jsme měli jen 2 body z 10. Přivolání přes piškoty jsme měli za plný počet 10 bodů. Za jízdu v kolečku jsme byli diskvalifikováni, Emča 2x vyskočila. V Opičí dráze jsme se vůbec neumístili. Trasu jsme měli za cca 1 a půl min. Překážky byly skočka, látkový tunel, houpačka, žebřík (kladina), áčko, kruh, kladina, skočka, slalom, tunel a skočka. Látkový tunel jsme zkoušeli proběhnout před začátkem výstavy a krásně nám to šlo. Houpačka byla krize, ale zvládli jsme to, žebřík jsme vynechali, áčko bylo v poho, kruh jsme vynechali a překvapilo mě, že Emča nešla na kladinu, skočka byla taky v poho, slalom jsme jakž takž zvládli a tunel bez problémů a skočka taky. Mezi tím ale Emina chtěla několikrát utéct za taťkou. Ale nebylo to nejhorší.

Bertík se účastnil v Psech malé plemeno, vyhrál krásné 2. místo. Nechyběl ani pohár. Byl také v elegánovi, ale vypadli chvilku po nás. Po vyhlášení Elegána jeli domů, soutěží se neučastnili.

Fotky: elis123.rajce.idnes.cz/Labsky_vorisek_14.6._08/